УКРАВТОДОР

Служба автомобільних доріг у Львівській області

» Прес-центр » новини » Як зберігаємо дороги або що таке SLURRY SEAL?

Як зберігаємо дороги або що таке SLURRY SEAL?

Один зі способів збереження доріг – це влаштування тонкошарового покриття за технологією SLURRY SEAL.

В рамках Великого будівництва заплановано не лише відремонтувати рекордну протяжність автомобільних доріг, а й «продовжити життя» автошляхам, які відремонтовані у попередні роки.

Технологія «SLURRY SEAL» базується на використанні литих емульсійно-мінеральних сумішей і дає змогу продовжити термін служби покриття на кілька років. Крім цього, така технологія дозволяє збільшити коефіцієнт зчеплення коліс з дорожнім покриттям.

 «У 2020 році ми вже проводили ремонтні роботи на основних магістралях області за такою технологією. Це дозволило уникнути утворення аварійної ямковості, особливо після осінньо-зимового періоду. Адже поверхнева обробка покриття є профілактикою утворення тріщин і вибоїн на дорозі.

Цього року продовжуємо влаштування тонкошарового покриття на дорогах державного значення, зокрема, на автомобільній дорозі М-09 Тернопіль – Львів – Рава-Руська та М-10 Львів – Краковець. Таким способом плануємо «законсервувати» близько 30 км доріг», – повідомив Олег Береза, керівник Служби автомобільних доріг у Львівській області.

Поверхнева обробка дорожнього покриття дозволяє відновити транспортно-експлуатаційні показники та захистити верхні шари асфальтобетону, і у такий спосіб продовжити термін служби існуючого дорожнього покриття. Шар зносу запобігає негативному впливу природно-кліматичних факторів, забезпечує необхідну шорсткість та водонепроникність покриття.

Наразі працюємо на автошляху М-09 окремими ділянками на відтинку Жовква – Рава-Руська.