Служба автомобільних доріг
у Львівській області

» Прес-центр » новини » Як ремонтують дорогу Львів - Пустомити - Меденичі

Як ремонтують дорогу Львів - Пустомити - Меденичі

Реконструкція автомобільної дороги загального користування державного значення Т-14-16 Львів — Пустомити — Меденичі на ділянці смт. Щирець — с. Велика Горожанка, км 28+775 — км 38+200. Загальна довжина ділянки автомобільної дороги, що реконструюється становить близько 10 км і знаходиться у Пустомитівському та Миколаївському районах.

В останнє зазначену автомобільну дорогу ремонтували близько 25 років тому. Забезпечення проїзду автомобільного транспорту здійснювалося завдяки ліквідації аварійної ямковості в рамках експлуатаційного утримання.

Ремонт дорожнього покриття зазначеної автомобільної дороги здійснюється в межах Інвестиційного проекту “Покращення стану автомобільних доріг загального користування Львівської області”.

Значне зростання інтенсивності руху транспорту та наявність великогабаритних транспортних засобів, які впливають на зниження швидкості руху транспортного потоку до 20 - 35 км/год, призвело до зниження пропускної спроможності дороги, низького рівня безпеки та зручності руху та збільшення кількості та тяжкості дорожньо-транспортних пригод. У зв’язку з цим постала необхідність ремонту цієї ділянки.

При проектуванні дороги враховано очікуване зростання перевезень пасажирів та вантажів і, відповідно, збільшення інтенсивності руху до 2036 року понад 5 тисяч автомобілів на добу.

До проведення ремонтних робіт на ділянці реконструкції за параметрами автомобільна дорога Львів — Пустомити — Меденичі була ІІІ категорії. Після реконструкції, а саме поширення проїзної частини до 8,5 метрів, вказана ділянка дороги відповідатиме параметрам ІІ категорії, з двома смугами руху.

Реконструкція дороги також передбачає улаштування з’їздів, транспортної розв’язки, тротуарів, зупинок громадського транспорту, перехідно-швидкісні смуги, зовнішнє освітлення та організацію дорожнього руху.

Ремонтні роботи розпочаті у 2018 році. На сьогоднішній день забезпечено проїзд відремонтованою дорогою до села Велика Горожанка. Крім цього, виконанні роботи з поширення проїзної частини та влаштовані зупинки громадського транспорту.

Зараз роботи ведуться безпосередньо у селі та на транспортній розв’язці пересічення доріг державного значення Т-14-16 Львів — Пустомити — Меденичі та Т-14-25 Миколаїв — Городок — Жовква — Кам’янка-Бузька — Бібрка, а саме влаштування дощової каналізації.

Завершення робіт у повному обсязі планується у наступному році, а вже цього року буде забезпечено проїзд транспортного потоку на всій протяжності ділянки у нижньому шарі асфальтобетонного дорожнього покриття.