Служба автомобільних доріг
у Львівській області

» Прес-центр » новини » Транзитне кільце для вантажного транспорту на Львівщині

Транзитне кільце для вантажного транспорту на Львівщині

         Служба автомобільних доріг у Львівській області активно проводить роботи для реалізації Державного інвестиційного проекту «Створення транзитного кільця для вантажного транспорту у Львівській області».

         Як зазначив керівник Служби автомобільних доріг у Львівській області Олег Береза: "Транзитні транспортні потоки, що рухаються по основній мережі державних доріг Львівської області здійснюють рух із виїздом на існуючу об’їзну дорогу м. Львова, яка надзвичайно перевантажена транзитним, місцевим, а також, у значній мірі, міським транспортом м. Львова, що створює часті затори і призводить до зменшення швидкості руху транспорту до 20 – 30 км/год".

         Для забезпечення пропуску транзитного транспорту, а особливо, вантажного, до міжнародних пунктів пропуску «Шегині», «Краковець», «Грушів», «Рава-Руська» та у суміжні з Львівською області, необхідно забезпечити кільцеве якісне автотранспортне сполучення між основними державними дорогами на відстані 20 – 40 км від м. Львів, що дозволить перенаправити значну частину транзитних потоків в обхід Львова без заїзду на існуючу об’їзну дорогу, скоротити шлях транзитного автотранспорту і час перебування в дорозі.

         Забезпечити такий поперечний кільцевий зв’язок між основними державними дорогами можуть автомобільна дорога державного значення Т-14-25 Миколаїв – Городок – Жовква – Кам’янка-Бузька – Бібрка, яка починається на автомобільній дорозі М-06 Київ – Чоп на околиці м. Миколаїв і закінчується в м. Бібрка на автомобільній дорозі Н-09 Мукачеве – Рахів – Богородчани – Івано-Франківськ – Рогатин – Бібрка – Львів, обходячи м. Львів на відстані 20-35 км із західної, північної та східної сторін, і перетинає всі основні автомобільні дороги державного значення, які створюють радіальну схему і концентруються на існуючій ділянці об’їзної дороги м. Львова, та з південної сторони: автомобільні дороги державного значення Н-09 Мукачеве – Рахів – Богородчани – Івано-Франківськ – Рогатин – Бібрка – Львів на ділянці від км 396+800 до км 416+100, місцевого значення О140504 Нові Стрілища – Ходорів та ділянка дороги державного значення М-12 Стрий – Тернопіль – Кропивницький – Знам’янка від км 0+000 до км 36+950.

         Проведення робіт з покращення стану дорожнього покриття зазначених вище автомобільних доріг дозволить транзитному автотранспорту з боку Закарпатської, Волинської, Рівненської, Тернопільської та Івано-Франківської областей скоротити шлях до міжнародних пунктів пропуску «Шегині», «Краковець», «Грушів», «Рава-Руська» в обхід м. Львів. А також реалізація інвестпроекту забезпечить:

  • зменшення завантаження транзитним вантажним автотранспортом автомобільних доріг на ділянках під’їзду до м. Львів та всієї ділянки об’їзної дороги;
  • надійний якісний транспортний зв’язок 8 районів Львівської області (Миколаївський, Городоцький, Яворівський, Жовківський, Кам’янка-Бузький, Золочівський, Буський, Перемишлянський);
  • соціально-економічний розвиток західної частини країни та Львівської області в цілому;
  • розвиток транспортної інфраструктури.

Ділянку дороги Н-09 Мукачеве – Рахів – Богородчани – Івано-Франківськ – Рогатин – Бібрка – Львів,  яка входить у «транзитне кільце» відремонтовано у 2016 році. А ділянку дороги Т-14-25 Миколаїв – Городок – Жовква – Кам’янка-Бузька – Бібрка від міжнародної траси М-06 Київ – Чоп до траси М-11 Львів – Шегині активно ремонтують в рамках державного інвестиційного проекту «Покращення стану автомобільних доріг загального користування у Львівській області».

Крім цього, вже готові проектні документації, по яких зараз проводиться експертиза, на ремонт ще двох ділянок зазначеної дороги: Городок – Повітно та Жовква – Кам’янка–Бузька. При цільовому фінансуванні, роботи розпочнуть ще у 2020 році.