УКРАВТОДОР

Служба автомобільних доріг у Львівській області

» Прес-центр » новини » Slurry seal - що це за технологія і для чого її використовують

Slurry seal - що це за технологія і для чого її використовують

На окремих ділянках автомобільних доріг загального користування державного значення Львівщини в рамках поточного дрібного ремонту влаштували тонкошарове дорожнє покриття за технологією Slurry seal. З цього приводу у мережі фейсбук з’явився допис користувача…, автор якого критикує вжиті заходи а також піддає сумніву їхню доцільність. Крім того, автор допису стверджує, що ділянка відремонтованої дороги має дефекти, зокрема колійність, що може спричиняти небезпечні ситуації у русі.

Вважаємо за необхідне спростувати подану користувачем інформацію про стан дороги, а також надати роз’яснення щодо доцільності ремонту за технологією slurry seal.

Результат такого ремонту можна вже побачити на окремих ділянках автомобільних доріг М-09 Тернопіль – Львів – Рава-Рускька та М-10 Львів – Краковець. Крім цього, на дорозі М-06 Київ – Чоп, яку обслуговує представництво «ОНУР ТААХХУТ ТАШИМАДЖИЛИК ІНШААТ ТІДЖАРЕТ ВЕ САНАЇ АНОНІМ ШИРКЕТІ» в рамках Контракту OPRC, давно використовують цю технологію.

Причини проведення такого ремонту:

На вище перелічених дорогах ремонт проводили близько 10 років тому, що свідчить про пропущення міжремонтного терміну. На окремих ділянках цих доріг спостерігається деформація дорожнього покриття у вигляді викришування, сітки тріщин.

Суть технології:

Суть технології полягає в тому, що на попередньо вирівняну поверхню автодороги укладається суміш, яка заповнює  невеликі тріщини та пустоти, чим формує захисний шар.

Склад суміші:

Такий шар зносу типу «Slurry seal» являє собою сформовану литу емульсійно-мінеральну суміш, до складу якої входять: катіоноактивна бітумна емульсія, мінеральний матеріал, щебінь дрібних фракцій,  вода, цемент та спеціальні добавки.

Мета ремонту:

Даний вид ремонту виконується з метою продовження терміну служби існуючого дорожнього покриття, адже шар зносу, який укладається, запобігає негативному впливу природно-кліматичних факторів, забезпечує необхідну шорсткість та водонепроникність покриття.

Доцільність:

Такий вид ремонту є відносно недорогим та дозволить запобігти утворення аварійної ямковості.

Ремонтні роботи виконує підрядна організація ТзОВ «Унідор Сервіс» на замовлення Служби автомобільних доріг у Львівській області/

https://youtu.be/SXfMYn4sZuU