УКРАВТОДОР

Служба автомобільних доріг у Львівській області

» Прес-центр » новини » Ремонтно-будівельні роботи на підході до КПП Грушів - Будомєж

Ремонтно-будівельні роботи на підході до КПП Грушів - Будомєж

Стартували роботи із влаштування тонкошарового дорожнього покриття на автомобільній дорозі Т-14-03 Грушів – Немирів від кільцевої транспортної розв’язки до контрольного пункту пропуску Грушів – Будомєж.

Світова практика свідчить, що для запобігання та попередження передчасного руйнування дорожнього покриття, найбільш економічним та ефективним заходом є влаштування тонкошарових захисних шарів на основі литих емульсійно-мінеральних сумішей (ЛЕМС).

«Суміш для тонкошарового покриття готується з трьох видів щебеню, окремо подається емульсія, вода та цемент. В комп’ютері оператор задає правильно відсоткове співвідношення складових. Після того як дорожня машина починає рухатися, одразу «лягає килим» тонкошарового покриття. Таку емульсію на дорозі Грушів – Немирів влаштуємо у два шари загальною товщиною 2,5 см та на протяжності 3 км. Вона у поєднанні з водою заповнить всі тріщини. Пізніше волога випаровується, натомість всі щілини залишаються залиті бітумом. Поверхня дороги стає шероховатою, що значно покращує зчеплення з колесами автомобіля. Така методика дозволяє захистити існуюче асфальтобетонне покриття від передчасних руйнувань та подовжує міжремонтний термін експлуатації дороги  на 5-7 років» - розказує речник Служби автомобільних доріг у Львівській області Іван Бондар.

Зазначимо, нещодавно на цій ділянці влаштували додаткову смугу для руху транспорту, що дозволить суттєво розвантажити проїзд прикордонною дорогою у напрямку від міжнародного пункту пропуску Грушів – Будомєж. Також на об’єкті влаштували прикромочні лотки та завершуємо роботи із влаштування водоскидів із проїзної частини для забезпечення водовідведення і встановили опори для зовнішнього освітлення.

Крім цього, кільцеву транспортну розв’язку облаштували новеньким бордюрним каменем та фігурними елементами мощення.

Попереду заходи із безпеки дорожнього руху, а саме:

  • нанесемо дорожню розмітку;
  • влаштуємо дорожні знаки та бар’єрне огородження.

На об’єкті працює підрядна організація ТзОВ «Онур Конструкціон Інтернешнл».

Крім цього, автомобільну дорогу Т-14-03 Грушів – Немирів км 3+000 – км 12+000 також плануємо капітально відремонтувати. Станом на сьогодні маємо розроблену проєктну документацію та тривають тендерні процедури на будівельні роботи.