УКРАВТОДОР

Служба автомобільних доріг у Львівській області

» Прес-центр » новини » Ремонт доріг на Львівщині у цифрах

Ремонт доріг на Львівщині у цифрах

При завершенні 2020 року ми можемо говорити про реальні цифри «Великого будівництва» на Львівщині.

Аби зрозуміти, чи це справді «Велике будівництво» у дорожній галузі, ми вирішили порівняти ремонтно-будівельні роботи на автомобільних дорогах загального користування державного значення за останні кілька років у цифрах.

Для порівняння ми взяли 2018, 2019 та 2020 роки.

Отже, у 2018 році Служба автомобільних доріг у Львівській області була замовником не лише автомобільних доріг державного значення, а й місцевого. Всього доріг в області тоді відремонтували 207,4 км, з них доріг державного значення - 70,3 км на загальну вартість 1,02 млрд грн.

2019 рік – відремонтовано 76,3 км доріг державного значення на загальну вартість 1,4 млрд грн.

У період «Великого будівництва» ми говорили відповідно до амбітного плану Укравтодору про 242,8 км доріг державного значення. На це передбачено 2,8 млрд грн.

Що маємо сьогодні?

2020 рік – 278,2 км відремонтованих доріг загального користування державного значення на загальну вартість 2,2 млрд грн, з них 256,4 км у верхньому шарі асфальтобетонного дорожнього покриття на об’єктах реконструкції, капітального ремонту, поточного середнього ремонту та поточного дрібного ремонту.

«Так, ми завершуємо ремонтні роботи на дорогах, які розпочали у попередні роки. Але цим ми лише підтверджуємо, що працюємо за маршрутним принципом. Для нас головне «зшити» область гарними дорогами та забезпечити якісне сполучення з нашими європейськими сусідами та іншими областями нашої країни.» - коментує Олег Береза, керівник Служби автомобільних доріг у Львівській області.

Зокрема, на сьогодні вже маємо повністю відремонтовану дорогу Т-14-16 Львів – Пустомити – Меденичі та дві ділянки загальною довжиною майже 40 км автомобільної дороги Т-14-02 Східниця – Пісочна. Завдяки цьому ми забезпечили туристичний маршрут від Львова до курортів Трускавець та Східниця.

Автомобільна дорога Т-14-15 Мостиська – Самбір – Борислав, яка відновлена на ділянці від Самбора до Борислава теж веде до курортного регіону області.

Крім цього, ми завершили ремонт автомобільних доріг Н-13 Львів – Самбір – Ужгород від Ставчан до Самбора, М-06 Київ – Чоп на відтинку м. Сколе – с. Козьова та Н-09 Мукачево – Рахів – Богородчани – Івано-Франківськ – Рогатин – Бібрка – Львів поблизу населених пунктів Давидів та Нові Стрілища, роботи на яких розпочали ще у попередні роки.

Активні ремонтно-будівельні роботи тривають на дорозі Т-14-25 Миколаїв – Городок – Жовква – Кам’янка-Бузька – Бібрка, завдяки чому поступово створюємо велике транзитне кільце навколо Львова.

Розпочали відновлення траси Р-15 Ковель – Володимир-Волинський – Червоноград – Жовква, яка з’єднує Львівщину з Волинню.

Крім цього, на Львівщині реалізовано низку проєктів, що стосуються розвитку прикордонної інфраструктури. Запрацювали кредитні та грантові програми від Європейського Союзу, завдяки чому за кілька місяців роботи 2020 року завершуємо ремонт дороги О141003 Мостиська – Краковець, протяжністю 19,1 км та забезпечили проїзд транспорту у нижньому шарі асфальтобетонного дорожнього покриття на майже 20-кілометровій дорозі Т-14-20 Яворів – Грушів.

Отже, зіставивши цифри, можна зробити висновок, що відновлення дорожньої інфраструктури у 2020 році відбувалося з високими темпами і Програма «Велике будівництво» показала свої результати. У наступному році плануємо працювати в такому ж темпі.