УКРАВТОДОР

Служба автомобільних доріг у Львівській області

» Прес-центр » новини » Програма відновлення штучних споруд на Львівщині: у 2021 році плануємо ремонт на 56 мостів

Програма відновлення штучних споруд на Львівщині: у 2021 році плануємо ремонт на 56 мостів

Мережа автомобільних доріг державного значення Львівської області становить 1890,9 км, на цих дорогах налічується 462 одиниці мостів.

Всі споруди збудовані понад пів століття тому і потребують ремонту чи, навіть, перебудови.

«Для нас є важливим питання реконструкції та ремонту мостів, оскільки наша область є однією із тих, де не тільки багато таких споруд, а й мають чималий вік. Деяким з них близько 70 років. Цього року ми плануємо відремонтувати рекордну кількість штучних споруд» - розказав керівник Служби автомобільних доріг у Львівській області Олег Береза.

Впродовж останніх років потроху почали звертати увагу на необхідність ремонту не лише автомобільних доріг, а й аварійних мостових переходів та шляхопроводів. Найбільшим досягненням у 2019 році на Львівщині – це будівництво нового мостового переходу на автомобільній дорозі М-12 Стрий – Тернопіль – Кропивницький – Знам’янка через річку Дністер у селі Заліски.

Довжина новозбудованого моста сягає 181 метр. Тоді це був найбільший міст на Західній Україні, збудований за роки незалежності нашої держави.

У 2020 році в рамках реалізації президентської Програми «Велике будівництво» відновленню мостових переходів зосереджено значно більше уваги, ніж у попередні роки.  Але значне відновлення штучних споруд ми побачимо вже у 2021 році. Йдеться про 56 одиниць.

Значна частина споруд припадає на об’єкти, ремонт яких відбувається в рамках реалізації проєкту «Розбудова дорожньої інфраструктури на підходах до пунктів пропуску на українсько-польському кордоні». Це 28 мостів на автомобільних дорогах Т-14-20 Яворів – Грушів, Т-14-04 Червоноград – Рава-Руська, Т-14-18 Нижанковичі – Самбір – Дрогобич – Стрий та Т-14-01 КПП «Смільниця» - Старий Самбір.

У ході реалізації Програми «Мале Карпатське коло» передбачено відремонтувати 36 переправ. У 2021 році плануємо розпочати ремонтно-будівельні роботи на 17 мостах, які знаходяться на автомобільних дорогах М-06 Київ – Чоп та Т-14-24 Сколе – Славське.

Проєкт на капітальний ремонт Дороги Єдності М-30 (М-12 Стрий – Тернопіль – Кропивницький – Знам’янка) включає ремонт п’ятьох штучних споруд.

Також розпочнемо реконструкцію шляхопроводу через залізницю на км 4+014 автомобільної дороги М-10 Львів – Краковець (Західний обхід міста Львова).

Цього року завершимо перебудову двох мостів через річки Стара та Желдець на автомобільній дорозі Т-14-25 Миколаїв – Городок – Жовква – Кам’янка-Бузька – Бібрка.

Капітальний ремонт ще двох мостових переходів відбудеться на автомобільних дорогах Н-13 Львів – Самбір – Ужгород через річку Яблунька та Т-14-15 Мостиська – Самбір – Борислав поблизу Борислава.

На фото: новозбудований міст через річку Дністер на автомобільній дорозі М-12 Стрий - Тернопіль - Кропивницький - Знам'янка (2018 - 2019 рр).