УКРАВТОДОР

Служба автомобільних доріг у Львівській області

» Прес-центр » новини » До зими готуємося завчасно

До зими готуємося завчасно

Сьогодні, 7 жовтня, Служба автомобільних доріг у Львівській області спільно із представниками Департаменту дорожнього господарства Львівської обласної державної адміністрації, Національної поліції, Укртрансбезпеки, ДСНС у Львівській області та підрядних організацій взяли участь у командно-штабних навчаннях з питань забезпечення безперебійного руху автотранспорту для запобігання виникненню надзвичайних ситуацій на автомобільних дорогах загального користування державного значення під час експериментальних погодних умов осінньо-зимового періоду 2020-2021 року, які проводилися Укравтодором під керівництвом Голови Кубракова О.М. в режимі онлайн.

Мета навчань: злагодження роботи усіх служб та підготовка до забезпечення належного проїзду автомобільного транспорту в умовах можливого різкого погіршення погодних умов.

Службою автомобільних доріг спільно з Управлінням патрульної поліції у Львівській області визначено стоянки для відстою автомобільного транспорту в придорожній інфраструктурі при ускладнені погодних умов.

Всього на автодорогах державного значення Львівської області налічується 51 стоянка на 1112 вантажних та 2407 легкових автотранспортних засоби.

План та алгоритм взаємодії.

Враховуючи попередній досвід роботи в зимовий період розроблено алгоритм взаємодії Служби автомобільних доріг у Львівській області, Головного управління ДСНС України у Львівській області, Головного управління Національної поліції у Львівській області  та Управління патрульної поліції у м. Львові під час виконання спільних заходів з протидії загрозам ускладнення дорожнього руху на території Львівської області в наслідок складних погодних умов.

Крім цього для взаємодії та вчасного інформування, розроблено план заходів з пропуску автотранспорту в складних погодних умовах осінньо-зимового періоду 2020/2021 року на суміжних ділянках автодоріг державного значення з Волинською, Івано-Франківською, Рівненською, Тернопільською, Івано-Франківською, Закарпатською областями.

Камери відеоспостереження, GPS

Робота дорожньої техніки,  яка задіяна до утримання автомобільних доріг в зимовий період буде відслідковуватись системою GPS, що дає можливість в реальному часі моніторити роботу та за необхідністю оперативно перенаправляти техніку для забезпечення безпеки дорожнього руху.

Службою автомобільних доріг у Львівській області вже з 2018 року використовується програмне забезпечення для доступу до камер відеоспостереження, що дозволяє оперативно реагувати при зміні погодних умов, чим попередити можливе виникнення непередбачуваних наслідків в зимовий період, застосовується комплекс спостереження “Відеостіна” в який входить метеостанції (4 од.) та станції відеоспостереження (36 камер).

На сьогоднішній день надано доступ до камер відеоспостереження Службі автомобільних доріг у Львівській області, Львівській обласній державній адміністрації, місцевим органам самоврядування, ГУ ДСНС України у Львівській області, Управлінню патрульної поліції у Львівській області. Наявний доступ до додаткових 47 камер відеоспостоереження сторонніх організацій. Загалом наявний доступ до 83 камер відеоспостереження, які розташовані на автомобільних дорогах державного значення.

Відслідковування роботи техніки системою GPS

Робота дорожньої техніки,  яка задіяна до утримання автомобільних доріг в зимовий період відслідковується системою GPS, що дає можливість в реальному часі моніторити роботу та за необхідністю оперативно перенаправляти техніку для забезпечення безпеки дорожнього руху.

Для оперативного реагування при виникненні можливих надзвичайних ситуацій Службою автомобільних доріг у Львівській області застосовується інформаційне забезпечення, а саме комплекс спостереження “Відеостіна” в який входить метеостанції (5 од.)