УКРАВТОДОР

Служба автомобільних доріг у Львівській області

» Прес-центр » новини » Ліквідація ямковості на автошляхах пневмо-струменевим методом

Ліквідація ямковості на автошляхах пневмо-струменевим методом

Попри ліквідацію аварійної ямковості на державних автошляхах гарячим асфальтобетоном, використовуємо також пневмо-струменевий метод.

До ремонтно-експлуатаційних робіт, які виконуються струменевим методом відносяться: шпарування вибоїн, просідань, проломів, тріщин, швів.

«Внаслідок постійного руху великовагового транспорту на основних трасах появляються тріщини та вибоїни, які, ліквідувавши одразу, зберігаємо дорожнє покриття та продовжуємо його експлуатацію ще на кілька років. Повітряно – струменевий метод є ефективним способом механізації ямкового ремонту. Ми використовуємо його для забезпечення належного руху транспорту на автошляхах, які ремонтувалися понад 10 років тому і гарантійний період експлуатації давно закінчився. Зокрема, такі роботи вже цього сезону застосовували на автомобільних дорогах М-06 Київ – Чоп, М-11 Львів – Шегині, М-10 Львів – Краковець, М-09 Тернопіль – Львів – Рава-Руська та Н-17 Львів – Радехів - Луцьк», - зазначив Олег Береза, керівник Служби автомобільних доріг у Львівській області.

Повітряно–струменевий метод ремонту дорожнього одягу з асфальтобетонним покриттям із застосуванням сучасних технологій зарекомендував себе як найбільш продуктивний серед всіх інших. Завдяки тому, що він поєднує виконання декількох операцій ремонту покриття дорожнього одягу однією машиною з одним робочим органом – пневмо-гідравлічною гарматою та ґрунтується на використанні високоякісних матеріалів, досягається висока продуктивність праці (до 500 м2 в зміну), а час служби відремонтованих покриттів зростає.

За рахунок особливостей конфігурації пневмогідравлічної гармати відбувається прискорення руху суміші, в результаті чого вона щільно заповнює весь об'єм ями, лунки, тріщини, просадки в асфальтобетонному покритті.

Вся робота виконується машиністом з місця водія та дорожнім робітником. У зв'язку з тим, що використовується саме бітумна емульсія, відсутній контакт з парами бітуму.

Проведення ямкового ремонту струменевим методом із застосуванням бітумних дорожніх емульсій має такі переваги в порівнянні з традиційними методами ямкового ремонту:

-       спрощення технологічного процесу щодо приготування та змішування емульсій із щебенем (в машині – на місці укладання);

-       спрощення технологічного процесу щодо очистки вибоїн, тріщин та їх заповнення під стисненим повітрям;

-       ущільнення щебеню змішаного з емульсією без ущільнюючих засобів (машин);

-     відсутність будь-яких відходів при виконанні ямкового ремонту;

- значно нижча вартість його застосування.

Ремонтні роботи автомобільних доріг виконуємо за кошти експлуатаційного утримання.