УКРАВТОДОР

Служба автомобільних доріг у Львівській області

» Прес-центр » новини » «Відкритий кордон»: додатковий термінал для пасажирських автобусів на МПП «Краковець – Корчова»

«Відкритий кордон»: додатковий термінал для пасажирських автобусів на МПП «Краковець – Корчова»

У рамках проєкту «Відкритий кордон» завершено будівництво додаткового майданчика для пасажирських автобусів на пункті пропуску «Краковець – Корчова». Модернізація пункту пропуску стартувала близько 30 днів тому. Уже збільшено кількість смуг для вантажівок з 4 до 10 та створено додаткові павільйони для митного та паспортного контролю.

Олег Береза, керівник Служби автомобільних доріг у Львівській області: «З початку війни ми спостерігаємо завантаженість автошляхів як легковим так і вантажним транспортом. Особливо, збільшена інтенсивність руху автомобілів у напрямках кордону із сусідніми державами. Крім цього, з доріг міжнародного значення вже кілька місяців поспіль не зникають величезні черги до КПП великовагового транспорту. У рамках проєкту  «Відкритий кордон» Укравтодор модернізує пункти пропуску та будує додаткові майданчики для транспорту. Це дозволить збільшити пропускну здатність КПП, зберегти дорожнє полотно від руйнувань та підвищити безпеку дорожнього руху».

Сьогодні ж, завершено будівництво майданчика для додаткового автобусного термінала, що дозволить збільшити пропускну здатність МПП. Так, протягом доби виїзд з України матимуть змогу оформити 50 автобусів замість 34, а кількість автобусів, що в’їжджають збільшиться орієнтовно на 7%.

Окрім того, за домовленістю сторін збільшено кількість працівників прикордонної та митної служб на оновленому пункті пропуску. У якості швидкого та ефективного рішення наші партнери із польської сторони також надали спеціальні контейнерні модулі, які дозволили невідкладно запустити роботу.

Проєкт «Відкритий кордон» передбачає ліквідацію вузьких місць на західному кордоні України. В результаті маємо швидке і системне покращення як вантажних, так і пасажирських перевезень у напрямку Україна - ЄС. Ініціативу, нагадаємо, започатковано в рамках домовленостей Президента України Володимира Зеленського та Президента Польщі Анджея Дуди. Необхідність проєкту викликана блокадою українських портів та наступним різким зростанням навантаження на сухопутні пункти перетину кордону.

У цілому графік реалізації організаційних системних рішень у рамках проєкту «Відкритий кордон», у термін до вересня – листопада 2022 року, передбачає:

  • підписання міждержавної угоди з Республікою Польща щодо здійснення спільного митного контролю;
  • впровадження електронної інформаційної системи в пункті пропуску;
  • внесення змін до Митного кодексу України (щодо необхідності паралельного використання загальної декларації прибуття та попередніх повідомлень, попередніх декларацій);
  • передачу інфраструктури пункту пропуску «Краковець – Корчова» на баланс єдиного балансоутримувача