УКРАВТОДОР

Служба автомобільних доріг у Львівській області

» Прес-центр » новини » З року в рік ведемо активну боротьбу з борщівником Сосновського на узбіччях автомобільних доріг

З року в рік ведемо активну боротьбу з борщівником Сосновського на узбіччях автомобільних доріг

Ця рослина дуже швидко розмножується за допомогою насіння, яке розноситься вітром та переноситься водою. Тому зарості його часто зустрічаються на узбіччях доріг,  вздовж потічків, річок, водойм, узбіччях лісів, у парках,  садах, на сільськогосподарських угіддях та необроблюваних землях. Кожного наступного сезону помітно зростають площі зайняті борщівником, які витісняють  місцеві види трав’яних і деревних  порід. Небезпечна рослина сягає заввишки  до 2-3 метрів та виглядає наче величезний кріп.

«Борщівник Сосновського" дуже небезпечний як для екології, так і для здоров’я людей. На Львівщині найбільше борщівника зустрічається у Яворівському, Стрийському, Самбірському та Сколівському районах. Тому у дорожників найбільше роботи по боротьбі із шкідником на узбіччях таких доріг: М-10 Львів – Краковець, М-06 Київ – Чоп, Н-13 Львів – Самбір – Ужгород та Т-14-24 Сколе – Славське», - коментує керівник Служби автомобільних доріг у Львівській області Олег Береза.

Тривогу викликає те, що при найменшому контакті з борщівником можна отримати опіки які важко гояться, викликають алергію,  дерматити. Дотик до рослини або потрапляння його соку на шкіру, не викликає одразу ніяких неприємних відчуттів, як наприклад при контакті з кропивою. Але вже через кілька годин або навіть діб розпочнеться свербіж і почервоніння уражених ділянок шкіри, а потім з’являться пухирі, особливо при потраплянні на місце опіку сонячних променів.

При сильних опіках підвищується температура, починається лихоманка, з’являються виразки, а після загоєння на їх місці ще 2-3 роки залишаються темні плями.

Оскільки, ця небезпечна рослина створює загрозу здоров’ю людей,  враховуючи темпи його розповсюдження та шкоди якої він завдає, його необхідно  знищувати. Для цього можна використовувати механічний та хімічний методи. Щоб механічний метод був ефективним, потрібно систематично підкошувати, щоб не дати утворитися суцвіттю, особливо ефективним є підрізання кореневої шийки на глибині 8-12см. Слід не допускати скошування в момент осипання насіння з рослини, тому що це сприятиме більшому його розмноженню.

Якщо ж упущено момент і рослини зацвіли, то скошену масу обов’язково треба спалити, бо насіння дозріває навіть тоді, коли рослина скошена.

На повне очищення ділянки ураженої борщівником знадобиться кілька років. Роботи не варто припиняти до тих пір, поки не будуть знищені всі кореневища та насіння в грунті. До того ж, насіння може зберігати життєздатність 3-5, іноді  10 років.

Роботи із знищення борщівника у смугах відводу доріг державного значення Львівщини, проводимо в межах експлуатаційного утримання доріг.